Каталог файлів

Головна » Файли » Позакласна робота » Робота тренінгової школи лідерів "Креатив"

Тренінгове заняття: "СТАНЬ УСПІШНИМ"
15.09.2013, 17:49

ТЕМАТИКА ЗАНЯТТЯ: Успішні збори Креативної Ради Менеджерів

Хочете мати успіх, -  виглядайте так, начебто його вже маєте…

МЕТА ЗАНЯТТЯ: закріпіти знання пор структуру та завдання зборів;

розвивати комунікативні уміння, навички планування та підготовки до зборів; формувати уміння саморепрезентації, рефлексії, уміння вести дискусію; розвивати ораторські здібності активу Креативної Ради Менеджерів ШК.

ТРЕНІНГОВІ ПРИЙОМИ ТА МЕТОДИ: «Кучер», «Коло ідей», «Кути», «Мозковий штурм», «Творчий тандем», «Галерея ідей», «РУХАВКИ», «Активне слухання».

ЗАСОБИ НАВЧАННЯ: ватман, маркери; написи основних частин зборів; аркуші А4, А3 (4 шт.), жетони.

ХІД ТРЕНІНГОВОГО ЗАНЯТТЯ:

Вступ

o       Привітання. Налаштування на роботу

 «Кучер» - (розслабити голову, плечі, руки). Самонакази: розслабити лоба, брови, м’язи щік, губи, закрити очі, нижня щелепа вільно опущена вниз, опустити голову, розслабити плечі, руки, живіт, ноги. Уявити картину відпочинку (на березі моря, річки, в лісі, в садку: «Мені добре. Сонечко гріє. Річка дзюрчить. Пташки співають.”). Відпочивши 2 хвилини, виходити зі стану розслаблення: потягнутися, сісти прямо.

Таку вправу на зняття напруги роблять всі досвідчені оратори-промовці перед виступом, проведенням зборів.

Основна частина:

o        Актуалізація наявних компетенцій:

Кожний з вас щодня спілкується з однокласниками, відповідає на запитання вчителя під час уроку, дехто виступає в ролі ведучого на святкових лінійках, концертах, в агітбригадах, захистах науково-пошукових робіт. А у минулому році більшість з вас приймала участь у публічному виступі – захисті класних соціально-значущих екопроектів «Про наболіле» в рамках екофестивалю «Людина і Довкілля». І можемо стверджувати як же це не просто.

Сьогодні на прикладі наших засідань Креативної Ради Менеджерів спробуємо розглянути секрети успіху промовця та зборів загалом.

Збори Шкільної Кампанії - це збори зацікавлених осіб. Як же бити збори Шкільної Кампанії цікавими, добре проведеними, змістовними і короткими?!

До хороших зборів треба завчасно підготуватися. За це відповідають Топ-менеджер і Секретар, але кожний з вас відчує себе у їх шкурі.

«Коло ідей» - «Перед зборами необхідно…».

Дійсно, збори не повинні бути несподіванкою; треба потурбуватися, щоб збори відбувалися у комфортних умовах; треба завчасно підготувати все, що може знадобитися під час зборів.

«Кути», «Мозковий штурм»  - У кутах кімнати написи складових частин зборів (ВІДКРИТТЯ, ОСНОВНА ЧАСТИНА, ЗАКІНЧЕННЯ), учасники заняття самостійно обирають той кут, який їм найзнайоміший і колективно дають стислий опис змісту, завдань та видів діяльності, що характерні для нього.

«Творчий тандем», «Галерея ідей»: «10 принципів, успішного проведення будь-яких зборів» - В групах, що об’єднались за варіативним принципом, складають перелік принципів, яскраво оформлюють. Потім створюють галерею написів-принципів і власними жетонами всі учасники засідання обирають ті, принципи, які є найважливішими, на їх думку. РАНЖУВАННЯ…

Успіх оратора - в нас самих.  «Якщо хочете створити гарне враження, висувайте вперед кращу ногу, а уж черевики повинні блищати» - закликають М. Берл, П. Кіршнер.

Перефразую відому мудрість: промовцями не народжуються, промовцями стають». Всім відома історія про грецького промовця Домокла, який при розмові пожемав плечима…

Творити себе без втоми і відпочинку, щодня – клопітка, але необхід праця. «РУХАВКИ» Ознайомимось з найпростішими вправами.

І. Вправи на формування правильної постави:

Вправа №1. Ходити з максимально розгорнутими плечима, ніби притиснутими до стінки.

Вправа №2. Вправи з предметами на голові, наприклад присідання з книгою на голові, ходіння на пальцях та інше.

Вправа №3. Встати, сісти без шуму і граціозно, не тримаючись руками за стілець.

ІІ. Вправа на вміння відчувати аудиторію:

№4. «Активне слухання». Робота в парах: комунікатор — комунікант. Партнери одержують різні інструкції. Комунікатор повинен протягом 5 хвилин розповідати щось партнеру, щоб він його уважно слухав. Комунікант повинен спочатку (перші 2 хв.) показувати, що уважно слухає, а далі, за сигналом тренера демонструвати неуважність, небажання слухати.

ІІІ. Вправа на розвиток інтонації:

Вправа №5. Спробуйте по черзі промовляти слова «Іди сюди» або «Ти чудово виконав завдання» з різними інтонаціями, не повторюючи інтонації, які вже звучали.

Заключна частина:

І пам’ятайте, як стверджують японці: «Комп'ютер видає тільки те, що в нього ввели. Секрет успіху не інформація, а люди».

Повідомлення д/р: потренуйтесь трішки вдома над розвитком власних ораторських здібностей:

o    Вправа № 1. На ораторський стиль: Поспостерігайте за досвідченими ведучими на телебаченні, гарними ораторами, іншими людьми, які демонструють упевненість в собі. Як вони себе поводять? Які жести використовують? Як говорять?

o   Вправа №2. Контроль і корекція постави: Перед дзеркалом приймайте постави, характерні для виступаючого; робіть різні рухи (рук, ніг, голови, тіла), які використовуються при спілкуванні. Проаналізуйте особливості своєї постави, жестів, положення тулубу – наскільки вони виразні, доцільні, естетичні. Відмітьте, над чим ще треба попрацювати.

Категорія: Робота тренінгової школи лідерів "Креатив" | Додав: Ірина
Переглядів: 614 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]