Каталог файлів

Головна » Файли » Позакласна робота » Позакласна спільна робота

Соціальний проект «Жахи доріг»
26.05.2013, 17:00

ТЕКСТ ЗАХИСТУ класного соціального проекту «Жахи доріг»

Доброго дня, всім небайдужим і наполегливим, творчим та ініціативним.

Для нас, як і для всіх, 1 проблемою став вибір напрямку й теми нашого соціального проекту. Аукціон творчих ідей й їхнє візуальне відображення під час класної години спілкування надихнули нас.

Ще Наполеон стверджував: «В Росії немає доріг - тільки напрямки».

Ми учні 7 класу пропонуємо вашій увазі наш класний соціально-значимий проект «Жахи доріг».

Проблема "смерті на дорозі" стосується всього світу. Щороку близько 1,5 млн. чоловік гинуть в автокатастрофах, ще близько 50 млн. одержують серйозні травми.

Кожні три хвилини в дорожніх аваріях у світі гине дитина. Світова статистика показує, що кількість смертей на дорогах дозволяють порівняти ситуацію із глобальною епідемією.

«Не бійся доріг, були б ноги здорові» - стверджує народна мудрість. За даними Міністерства транспорту України, 10 % всіх дорожньо-транспортних пригод викликані незадовільним станом автомобільних шляхів державного й місцевого значення. Крім того, аварійний стан криворізьких доріг, є причиною 27 із 100 випадків травм і причиною загибелі кожного сотого потерпілого в дорожньо-транспортних пригодах.

Разом з цим, шляхам місцевого значення, під'їзним дорогам у житлові квартали приділяється недостатня увага державною й місцевою службами автодоріг.

Невиключення й центральна дорога до нашої школи по вулиці Тухачевского.

Це найкоротший шлях до нашої школи, що, за даними комунального господарства, без капітального ремонту вже більше 14 років. Відзначимо, що останнє часткове відновлення дорожнього полотна, за свідченнями очевидців, було понад 7 років тому.

Але, опитування жителів мікрорайону показало, що восени минулого року, ситуація значно погіршилася: зливовими й обкладними дощами, у результаті площинного змиву та водної ерозії, було знищено в середньому 50% твердого покриття дорожнього полотна. Зараз, центральна дорога до нашої школи, по якій щодня ходить у середньому 40 - 45% учнів КЗШ № 44, з кожним днем усе більше нагадує місце воєнних дій: колдобіни, вимоїни, ями, вибоїни …

Все ще більше погіршується в дощовий період і під час танення снігового покриву: наша дорога перетворюється в селевий (водно-грязьовий) потік, не пристосований до пересування. Бруд доріг, і цієї, в тому числі, став загальшкільною проблемою й викликав потребу у змінному взутті в школі. А у зимовий період коли дорога покривається скоринкою льоду, небезпекчність щоденного шляху до школи випробували на собі всі й учні, і вчителі, і батьки...

Все це, й не тільки, спонукало нас обрати саме цю значиму, соціальну проблему: аварійний стан прилеглої, центральної дороги до школи.

Пам'ятаючи приказку: «Під лежачій камінь і вода не тиче» ми почали діяти. Залучившись підтримкою батьків на батьківських класних зборах: Склали лист-звернення до голови комунального господарства міста про аварійність дороги до нашої школи та потребу в її частковому відновленні.

Другим нашим кроком став збір підписів мешканців мікрорайону, які підтримують наш лист-звернення. Хочеться відмітити, під час бесід із мешканцями мікрарайону, ми помітили їх підтримку нашої ідеї, Деякі, навіть пропонували благодійні внески на ремонт зазначеної дороги.

Але на цьому ми не зупинились. Досліджували ступінь ушкоджень дороги по якій ходимо щодня і з'ясували: середня глибина ушкоджених ділянок нашого дорожнього покриття 8 см, тоді як максимальна глибина – 13,5 см.

«Душу довезу, а за тіло не ручаюсь» – говорить народна мудрість про нашу дорогу. Адже яма глибиною 10 см і більше – це аварійно - небезпечна ділянка, де машина може перевернутися. Протяжність найкоротшої дороги до нашої школи становить 321 метр. Підрахували, що загальна довжина ушкодженого її полотна становить 184 метра. Це у середньому - 60 % усього дорожнього покриття. Ми підрахували, що цю відстань, без ушкоджень при максимально припустимій швидкості, легковий автомобіль долає в середньому за 2 хвилини 33 секунди. Розрахували середню швидкість руху на нашій дорозі, яка становить всього 5,28 км/годину.

Така можлива швидкість значно збільшує хвилини очікування в надзвичайних ситуаціях.  Опитування очевидців і свідків показали, що аварійний стан нашої дороги часто стає непереборною перешкодою для машин "першої необхідності": швидкої допомоги, пожежної служби й т.п.

Щоразу, виникає необхідність пояснювати способи й шляхи, якими можна добратися до нашої школи в обхід найкоротшої дороги з ушкодженим полотном, а така затримка може стати фатальною. Все в наших руках.

Категорія: Позакласна спільна робота | Додав: Ірина
Переглядів: 410 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]