Каталог файлів

Головна » Файли » Позакласна робота » Cоціальне проектування

Соціальні ініціативи вихованців у роботі з батьківською громадськістю
27.01.2013, 14:37

Соціальні ініціативи вихованців у роботі з батьківською громадськістю 

Кітченко Тетяна Ігорівна,

учениця 11 класу КЗШ І – ІІІ ступенів № 44,

вихованка шкільного гуртка «Горизонт»,

керівник: Маханько І.В

Ми всі живемо на планеті Земля. Це наш спільний дім —  гарний, багатий, щедрий. І єдине місце, в якому людство може або вижити, або загинути.

Наша затишна і привітна 44 школа – школа природничого профілю, тому в 10 та 11 класах викладається екологія і для нас не новина, що наш Кривий Ріг - «серце» чорної металургії України, протягом 2007-2009 років, очолював рейтинг найбрудніших міст України, останні ж три роки – входить у першу десятку аналогічного рейтингу. І це викликано не тільки інтенсивним розвитком промислових підприємств, а й байдужим, винятково експлуатаційним ставленням жителів до оточуючої нас природи. Щодня, виникає потреба активних дій з боку громадськості та кожного з нас, окремо, щодо поліпшення та збереження природи навколишнього середовища Криворіжжя.

З огляду на це, Креативна Рада Менеджерів нашого органу співврядування Шкільна Кампанія виступила з ініціативою проведення аукціону класних соціальних екопроектів, який ми назвали «Як жити сьогодні, щоб побачити завтра», з подальшою реалізацією кращих проектів класними колективами. Наші ініціативи підтримали і активно долучились: і педагоги, і адміністрація, і батьківська громадськість.

Щоб чогось досягти треба попрацювати, з метою залучення батьківської громадськості, класними керівниками були проведені об’єднані учнівсько-батьківські збори, де ми - учасники Шкільної Кампанії - акцентували увагу на значущості та завданнях аукціону класних екопроектів та представили вимоги до них.

Далі, спільно з батьками, учні кожного класу обрали актуальну, соціально-значущу проблему для власного екопроекту, окреслили етапи роботи над нею та можливі шляхи вирішення, розподілили завдання. І закипіла робота...

На щорічному шкільному екофестивалі «Людина і Довкілля», кожний класний колектив презентував обрану проблематику експертній комісії, до складу якої входили: 3 учні-активісти Шкільної Кампанії, директор та заступник - з ВР, вчитель екології, і 3 представники батьківського комітету школи. Експертною комісією тема проекту кожного класного колективу аналізувалась, затверджувалась та надавались поради і рекомендації щодо можливих шляхів вирішення обраної проблеми.

Класні колективи обрали актуальні теми, які не залишали байдужими. Зокрема, учні та батьки 1-2 класів вирішили почати з малого, але можливого, обравши тему: «Брати наші менші. Зимівля птахів». Первачки разом з батьками створюють фотобанк птахів, що зимують на території Криворіжжя, вивчають способи їх підкормки, створюють власні годівниці і «будиночки».

Соціально-значущий проект «Жахи доріг» 8 класу отримав широку підтримку не лише учасників Шкільної Кампанії та батьків, а й громадськості мікрорайону. Так, учні розрахували ступінь аварійності головної під’їздної дороги до школи, з’ясували кількість травм викликаних її станом та склали лист-звернення до Голови комунального господарства міста, яке підтримали і підписали жителі мікрорайону. А напочатку листопада нашу під’їздну дорогу вирівняли.

Проект учнів 9 класу «Свавілля поруч» покликав об'єднати зусилля щодо проблеми стихійних смітників, зокрема, у мікрорайоні 173 кварталу. Учнями та батьками здійснене фотокартографування стихійних смітників мікрорайону, силами активістів - учнів та батьків різних класів – ліквідовані стихійні звалища сміття в околицях нашої школи. На загальношкільних зборах виконання заходів цього проекту вирішено продовжувати систематично.

«Найстрашніший звір на Землі» — такий надпис зазначений на вході одного із зоопарків Німеччини. Кого може побачити зацікавлений відвідувач зоопарку?  Він бачить себе: за ґратами встановлено дзеркало. Сподіваємось, що цей надпис колись буде замінено на «Рятівник планети».

Сьогодні і завтра, ми та весь дружній колектив нашої Шкільної Кампанії докладатимемо зусиль для цього. І перші впевнені кроки ми вже робимо: замислюючись «Як жити сьогодні, щоб побачити завтра…» та діємо, реалізовуючи наші класні екопроекти.

Будьмо разом! Педагоги, батьки і діти у спільній справі поліпшення комфортності екосистеми Кривбасу.

Категорія: Cоціальне проектування | Додав: Ірина
Переглядів: 319 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]