Каталог файлів

Головна » Файли » Позакласна робота » Крок назустріч Євроспільноті

Аналіз результативності єврофесту "Крок назустріч"
29.10.2013, 17:42

Висновки про результативність

 проведення  інтегрованого єврофесту креативних заходів

«Крок назустріч до Європейської спільноти» у КЗШ І-ІІІ ступенів № 44

Інтегрований  фестиваль креативних заходів «Крок назустріч до Європейської спільноти», започаткований у КЗШ І – ІІІ ступенів № 44, надав широкі можливості інформування громадськості про Європейську та Євроатлантичну інтеграцію. В рамках євротижня вдалося створити умови для самореалізації, виявлення лідерських, креативних здібностей, ініціатив підростаючого покоління; формування комунікативних компетенцій, позитивної самооцінки, активної громадської позиції школярів.

Так, всі кошти, виручені на ярмарку національної кухні та благодійні пожертви акції «Метелик щастя», оголошеної у день добра, були адресно направлені на розрахунковий рахунок Приватбанку матері Кушнір Оксани, дівчинки яка страждає від раку крові.

Збільшилась кількість учнів бажаючих вступити до шкільного євроклубу «Діти Європи», приймати участь у роботі агітбригад з євроосвіти, екологічного театру «Про наболіле…» та ін.

Спостерігається підвищення рівня свідомо–дбайливого ставлення до природи, що нас оточує, й дотримання правил екологічної поведінки в суспільстві. Так, весь колектив КЗШ І – ІІІ ступенів № 44 взяв участь у всешкільному екопроекті «Як жити сьогодні, щоб побачити завтра» щодо поліпшення та благоустрій пришкільної території, який посів перше місце в міському конкурсі соціальних проектів «Майбутнє України – в наших руках», номінації «Кращий колективний проект в дії».

Також, беззаперечне поліпшення та благоустрій пришкільної території; створення зеленого трав'яного «килиму» на шкільному спортивному полі, розведення кущів троянд, насадження молодих саджанців беріз та ялинок.

Учасники рекреаційного відділу учнівського органу співврядування «Шкільна Кампанія» висунули пропозицію щодо проведення тематичної зміни у пришкільному таборі «Казкова країна» та розробили проект план-сітки І зміни «Європа як на долоні».

Учні 7-8 класів за результатами тренінгової роботи стали учасниками шкільної агітбригади за здоровий спосіб життя; виявили ініціативу щодо  проведення всешкільного моніторингу схильності сучасних підлітків до шкідливих звичок, ведуть просвітницьку діяльність у цьому напрямку.

Учні 1 – 11 класів, які спробували себе у журналістській справі вирішили продовжувати і поповнили ряди редакційної колегії газети «Шкільна Родина», а учениця 11 класу Кітченко Т. вирішила стати журналістом.

За бажанням учнів, які залишились у захваті від танцювальних майстер-класів було організовано танцювальний гурток, а школярі старших класів визначились із танцювальними стилями для виступів на шкільних святкових концертах.

Практика відео-перерв виправдала себе, тому, за поданням учнівської Ради Менеджерів органу співврядування «Шкільна кампанія», було затверджено щоп’ятниці влаштовувати тематичні відео-перерви.

За поданням маркетингового відділу «Шкільної кампанії», практику проведення тематичних ярмарок вирішено продовжувати.

За підсумками віртуальної мандрівки, команда 10 класу була обрана для участі у конкурсі-огляді євроагітбригад, яка стала переможницею районного та призером міського конкурсу «Подорожуємо Європою».

Вдалося створити умови для виявлення лідерських здібностей підростаючого покоління, формування позитивної самооцінки на тренінговому занятті «Природжений лідер», що сприяло більш активному залученню учнів середньої і старшої ланки до ініціативної діяльності в рамках єврофестивалю і не тільки. Так, за ініціативи дітей програма фестивалю поповнилася тематичним фото-квестом та конкурсами-оглядами робіт фотографів-аматорів «Ми - європейці».

Покликали замислитись і учнів, і батьків шкільна афіша здоров’я «Подолай шкідливу звичку – врятуй життя», робота мобільного просвітницького пункту «Вже не модно!», особливо, антитютюновий флешмоб «Кидай курити в реальному часі», під час якого учні всіх класів продемонстрували власну розробку тематичного флешмобу. А учасники тренінгового заняття «Соціологічне дослідження «В пошуках істини» стали ініціаторами проведення всешкільного моніторингу схильності підлітків до шкідливих звичок.

Із зацікавленням зустріли учні відео-перерви «Країни ЄС – країни суспільного добробуту», активність старшокласників викликала можливість подискутувати з власними вчителями на рівних з теми: «Скандинавська модель всезагального добробуту: «соціальний рай» чи анархія?». Все це спонукало учнів до роздумів, мрій про майбутнє та міркувань про необхідні зміни в Україні та нашому місті вже сьогодні, які знайшли відображення у виборі тематики класних соціальних проектів для шкільного аукціону та втілились у творчих журналістських спробах учнів, які представили свої роботи на конкурсі творчих робіт «Європейські цінності нас єднають».

В рамках театру екологічної моди «Нова хвиля» творчо реалізувати себе і особисто залучитись до єврофестивалю мали змогу і батьки учнів початкової школи. Із радістю учні зустрічали і оновлений, шкільний екологічний агіттеатр «Про наболіле…», неодноразовий призер районного конкурсу-огляду тематичних агітбригад.

А за підсумками аукціону класних соціальних екопроектів: «Як жити сьогодні, щоб побачити завтра» кращими дієвими проектами визнано екопроект учнів 7 класу «Жахи доріг» та 11 класу «Післязавтра», головною метою яких є поліпшення стану природного середовища та озеленення пришкільної території, прилеглих районів. Саме за реалізацію проекту 11 класу, який переміг на творчому аукціоні, і взявся весь учнівсько-батьківський колектив нашої школи. За підсумками здійсненої роботи наш колектив школи взяв участь у міському конкурсі соціальних проектів «Майбутнє України – в наших руках», де наш всешкільний екопроект «Як жити сьогодні, щоб побачити завтра» посів перше місце в номінації «Кращий колективний проект в дії».

Результатами своєї творчої роботи на виставці поділились учасники фото-квесту, конкурсу журналістів-початківців «Європейські цінності нас єднають», які проведені за ініціативи учнівської Ради Менеджерів органу співврядування «Шкільна Кампанія».

Урізноманітнив та пожвав перерви фестиваль європейської музики, для якого композиції підбирали самі учні.

Кульмінацією тижня Європи «Крок назустріч» були віртуальна мандрівка «Галопом по Європах» та костюмований парад «Будуємо Європу разом», де кожний класний колектив мав змогу прорекламувати країну Європи та здійснити віртуальну мандрівку її перлинами. За підсумками такої мандрівки було обрану кращу команду для участі у районному та міському конкурсі-огляді євро агітбригад. Нею стала об’єднана команда 10 класів, яка представляла Королівство Данія. Згодом, наша команда стала переможницею районного та призером міського конкурсу євроагітбригад «Подорожуємо Європою».

Не залишились без уваги батьки і громадськість мікрорайону для яких працював відкритий мікрофон  «Шлях України до Європейського співтовариства – примха чи вимога сучасності».

Епілогом тижневого, інтегрованого фестивалю креативних заходів з євроосвіти «Крок назустріч» став інтерактивний соцмоб, де кожний учень, вчитель, представник громадськості мав змогу відтиском власної руки продемонструвати, що він розділяє європейські цінності, а також, написати свої враження від участі у тижні Європи і висловити побажання, власну оцінку роботі.

Учні 11 класу, у захваті від проведеного єврофестивалю, вирішили наглядні результати соцмобу помістити на сцені в актовій залі. Редколегія газети «Шкільна Родина» представила додатковий випуск, присвячений тижню Європи, розробили буклет-запрошення на наступний євро фестиваль, написали казку про «Ненін крок назустріч».

По закінченню шкільного єврофестивалю «Крок назустріч» учні виявили ініціативу щодо його щорічного проведення.  Таким чином, створені умови для подальшого інформування громадськості з питань Європейської та Євроатлантичної інтеграції, підготовки молоді до існування у європейському просторі.

Категорія: Крок назустріч Євроспільноті | Додав: Ірина
Переглядів: 380 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]